Wycieczka ekologiczna

20 listopada w szkole wiele się działo: trzecia klasa pisała próbną maturę a pierwsza klasa ( a właściwie jej przedstawiciele) pojechali na wycieczkę ekologiczną. Byliśmy w Bytomiu na poletkach doświadczalnych Instytutu Ekologii Terenów Uprzemysłowionych z Katowic, aby zobaczyć uprawę roślin z których uzyskuje się biomasę – potem ją spala lub przerabia na gaz,. Można takie rośliny sadzić na bardzo skażonych terenach,a one nie wchłaniają skażeń z gleby i paliwo z ich biomasy jest czyste, nie emitują tyle zanieczyszczeń co np. węgiel. Jest to paliwo przyszłości i na razie w fazie eksperymentów, ale na terenie Śląska to bardzo ważna perspektywa dla terenów zanieczyszczonych i dla czyściejszego powietrza.

Wielkość czcionki
Kontrast

 

 

Informacja dla kandydatów

Prosimy aby przed elektroniczną rekrutacją wyczyścili państwo ciasteczka
(historię przeglądania) w państwa przeglądarkach.