Wizyta w IETU w Katowicach

14 grudnia 2018 roku uczniowie klasy III A dotychczasowego gimnazjum razem z wychowawcą wzięli udział w warsztatach na temat „Co należy wiedzieć o klimacie?” Eksperci Instytutu Ekologii Terenów Uprzemysłowionych w Katowicach starali się budować zrozumienie złożonych zagadnień, jakimi są zmiany klimatu oraz proces adaptacji do ich skutków. W czasie spotkania szukano rozwiązań tego problemu, zarówno w perspektywie globalnej, jak i tego co każdy z nas może zrobić dla ochrony klimatu. Uczniowie odwiedzili również stację Państwowego Monitoringu Środowiska.

Organizator warsztatów to Miasto Katowice – gospodarz 24. Sesji Konferencji Stron Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych w Sprawie Zmian Klimatu COP24.

Informacja dla kandydatów

(historię przeglądania) w państwa przeglądarkach.