Dodano 15.10.13
    Dzień Edukacji Narodowej już za nami. Tradycyjnie już święto to mijało w naszym Gimnazjum w miłej atmosferze. Nauczyciele zaproszeni zostali na program artystyczny, podczas którego umiejętności aktorskie i wokalne zaprezentowała młodzież naszej szkoły. Samorząd Uczniowski wręczył tradycyjne Oscary w kilku kategoriach. W tym roku nagrody otrzymali: Tęga Głowa (wie wszystko o wszystkim) - Danuta Miklas, Ziomal (przyjaciel każdego ucznia) - Mariusz Lichocki, Optymista (nauczyciel zawsze uśmiechnięty) - Anna Topolska, Modniś (nauczyciel najlepiej ubrany) - Joanna Krzywoń, Mistrz Ciętej Riposty - Ewa Górska, Złote Serce (nauczyciel najbardziej wyrozumiały) - Zuzanna Grzybek, Kosa (nauczyciel najbardziej wymagający) - Dominika Frey.

Wszystkim Nauczycielom i pracownikom oświaty składamy najserdeczniejsze życzenia wszelkiej pomyślności, wielu sukcesów zawodowych, satysfakcji z pracy z dziećmi i młodzieżą oraz realizacji swoich planów i zamierzeń.

Organizacja Dnia Edukacji Narodowej
Dodano 09.10.13

Informujemy, iż poniedziałek 14 października (Dzień Edukacji Narodowej) jest dniem wolnym od tradycyjnych zajęć lekcyjnych. O godzinie 9.30 odbędzie się uroczysta akademia, w której udział wezmą trójki klasowe i  chętni uczniowie. Następnie wszystkie klasy udają się do kina Cinema City w Centrum Handlowym Silesia na  film "Wałęsa. Człowiek z nadziei" (start seansu 11.40). Godzina zbiórki zostanie przekazana poszczególnym klasom przez wychowawców.

Olimpiada Matematyczna Gimnazjalistów
Dodano 03.10.13

W dniu dzisiejszym odbyły się w naszym gimnazjum zawody pierwszego stopnia w IX Olimpiadzie Gimnazjalistów.  Z testem zmierzyli się uczniowie klas I-III. Wyniki już wkrótce, a z zadaniami można zapoznać się na stronie http://www.omg.edu.pl. Za wszystkich uczestników trzymamy kciuki! Więcej zdjęć na naszym profilu facebookowym...

Wycieczka do Oświęcimia, 02.10.2013
Dodano 02.10.13
    W środę 2 października uczniowie klas trzecich wraz z wychowawcami wzięli udział w programowej wycieczce do Oświęcimia. Celem wycieczki było poznanie zjawiska holocaustu na tle wydarzeń II wojny światowej i okupacji w Polsce, kształtowanie świadomości o prawie człowieka do życia i godnej śmierci, uświadomienie uczniom wymiaru ludzkiego okrucieństwa. Wizyta na terenach byłego obozu zagłady Auschwitz-Birkenau była nie tylko lekcją historii, ale i znakomitą formą kształtowania świadomości o prawie człowieka do życia i godnej śmierci.

.
Projekt „Nauka drogą do sukcesu na Śląsku" wystartował!
Dodano 01.10.13
„Nauka drogą do sukcesu na Śląsku - V edycja" jest projektem systemowym Samorządu Województwa Śląskiego, w ramach którego zostanie przyznanych 400 stypendiów uczniom/uczennicom szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.
Stypendystki i stypendyści zostaną również objęci opieką dydaktyczną przez swoich nauczycieli, pedagogów lub doradców zawodowych, która ma im pomóc  w poszerzaniu wiedzy i zainteresowań oraz w wydatkowaniu środków stypendialnych.
V edycja projektu jest kontynuacją działań ułatwiających dostęp do edukacji młodzieży zamieszkującej w województwie śląskim.
Szczegółowe informacje znaleźć można pod adresem  http://www.efs-stypendia.slaskie.pl/.

slask

<< Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 Następna >>

Nauka to pokarm dla rozumu.
Lew Tołstoj

Dla klas szóstych