Wycieczka do Oświęcimia, 02.10.2013
Dodano 02.10.13
    W środę 2 października uczniowie klas trzecich wraz z wychowawcami wzięli udział w programowej wycieczce do Oświęcimia. Celem wycieczki było poznanie zjawiska holocaustu na tle wydarzeń II wojny światowej i okupacji w Polsce, kształtowanie świadomości o prawie człowieka do życia i godnej śmierci, uświadomienie uczniom wymiaru ludzkiego okrucieństwa. Wizyta na terenach byłego obozu zagłady Auschwitz-Birkenau była nie tylko lekcją historii, ale i znakomitą formą kształtowania świadomości o prawie człowieka do życia i godnej śmierci.

.
Projekt „Nauka drogą do sukcesu na Śląsku" wystartował!
Dodano 01.10.13
„Nauka drogą do sukcesu na Śląsku - V edycja" jest projektem systemowym Samorządu Województwa Śląskiego, w ramach którego zostanie przyznanych 400 stypendiów uczniom/uczennicom szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.
Stypendystki i stypendyści zostaną również objęci opieką dydaktyczną przez swoich nauczycieli, pedagogów lub doradców zawodowych, która ma im pomóc  w poszerzaniu wiedzy i zainteresowań oraz w wydatkowaniu środków stypendialnych.
V edycja projektu jest kontynuacją działań ułatwiających dostęp do edukacji młodzieży zamieszkującej w województwie śląskim.
Szczegółowe informacje znaleźć można pod adresem  http://www.efs-stypendia.slaskie.pl/.

slask
Uczymy się kibicować na turnieju miast partnerskich
Dodano 01.10.13
     W Katowicach trwa akcja promująca przyszłoroczne Mistrzostwa Świata w piłce siatkowej mężczyzn – Polska 2014. Uroczystą galę otworzył pokaz artystyczny Mistrzów Polski Seniorów w akrobatyce sportowej oraz uczestników telewizyjnego show Mam Talent: Magdalena Rajter i Wojciech Dackiewicz. Po nich na boisko weszli bohaterowie turniejowych zmagań drużyny VK Ko¹ice –©aca ze Słowacji,  Altera Donetsk z Ukrainy oraz reprezentanci Polski: Akademia Talentów Jastrzębski Węgiel oraz gospodarze Czarni Katowice.
Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w drugim dniu turnieju i dzielnie kibicowali zawodnikom gospodarzy.  W czasie przerwy pomiędzy meczami odbywały się konkursy dla publiczności, w których uczestniczyli nasi uczniowie. Wszyscy otrzymali również pamiątkowe koszulki akcji „Lubię siatkę”.
Opiekunami grupy byli pani Agnieszka Mazur i pan Paweł Nobik.

Akcja "Lubię siatkę!"
Dodano 01.10.13
   Już w przyszłym roku miasto Katowice – obok Krakowa, Łodzi, Bydgoszczy, Gdańska i Wrocławia – będzie gospodarzem mistrzostw świata w piłce siatkowej mężczyzn. To właśnie z tej okazji na ulicy Mariackiej, ruszył specjalny zegar odmierzający czas do rozpoczęcia siatkarskiego mundialu. W ramach akcji społecznej „Lubię siatkę” oraz promocji mistrzostw, uczniom katowickich szkół rozdano 2014 specjalnie zaprojektowanych piłek do siatkówki z logo przyszłorocznej imprezy.Na Mariackiej zjawiło się prawie 3 tysiące młodych ludzi! Zabawę prowadziła znana aktorka Anna Guzik w towarzystwie dziennikarza Marka Durmały. W tej imprezie uczestniczyły także uczennice naszego gimnazjum z nauczycielką wychowania fizycznego A. Mazur

Wybory do Samorządu Uczniowskiego
Dodano 30.09.13

Miło nam poinformować, że znamy już wyniki wyborów do Samorządu Uczniowskiego Gimnazjum Nr 8. W skład Rady w tym roku szkolnym wejdą:

przewodnicząca: Maja Stekel z kl. 3c
zastępca: Dominika Naczas z kl. 3a
sekretarz: Karolina Łechtańska z kl. 3a

Gratulujemy wygranej i mamy nadzieję, że już wkrótce zobaczymy dziewczyny w akcji. Opiekunem Samorządu pozostaje pani Anna Topolska.

<< Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 Następna >>

Nauka to pokarm dla rozumu.
Lew Tołstoj