Witamy

Aktualności

 

 

Spotkanie informacyjne dla rodziców

 

13 września br.

 

godzina 17.00

 

 

 

22.06.2018r. o godz. 9.00 odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego.

Wszystkim uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły życzymy udanych wakacji, przyjemnego wypoczynku.

 

 

 

14 CZERWCA-WROCŁAW Z ERASMUSEM +

Doskonałym podsumowaniem realizacji programu Erasmus + w naszej szkole była wycieczka przedstawicieli klas licealnych i gimnazjalnych we Wrocławiu. „Nasze drogi kariery”, bo taki był jej temat wiodący, poprowadziły nas do najciekawszych miejsc – na Uniwersytet Wrocławski, do ZOO, na rynek. Wierzymy, że rozwój osobisty i zawodowy zaczyna się od sprecyzowanych zainteresowań, a najlepiej rozwijać je w środowiskach naukowych i kulturalnych o bogatych i długich tradycjach. Takim właśnie miastem jest Wrocław!

 

 

Zakończenie roku klas III

27 kwietnia pożegnaliśmy koleżanki i kolegów z klasy trzeciej. Były nagrody za osiągnięcia, a na koniec serdeczne życzenia. Jeszcze raz powodzenia na maturze i nowej drodze życia! Uroczystość przygotowali uczniowie klasy I a.

 

 

DWA DNI W GRODZIE KRAKA

W dniach 8-9 marca uczniowie klasy trzeciej i pierwszej a liceum wybrali się do Krakowa. Piękna pogoda, dobre towarzystwo, magiczne miasto!

 

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa
Nasza szkoła wzięła udział w Programie, którego celem było przede wszystkim zakupienie nowości do biblioteki. Lista nabytych tytułów została stworzona przez uczniów, którzy w ubiegłym roku szkolnym podzielili się swoimi potrzebami czytelniczymi. Była ona na bieżąco uzupełniana aktualnie wydawanymi książkami. W Programie chodziło o stworzenie zasobów bibliotecznych dobranych pod kątem rzeczywistych potrzeb uczniów naszej szkoły. W efekcie zakupiono przeszło 700 pozycji za kwotę niemal 15 tysięcy złotych. W celu promocji nowych tytułów, uczniowie będą mieli szansę podzielenia się swoimi opiniami na ich temat na facebookowym profilu szkoły.

 

Katowice miastem muzyki
O zasadności tego tytułu naszego miasta przekonuje wystawa zorganizowana przez Muzeum Historii Katowic i wyeksponowana w czytelni naszej szkoły. Otwarcie wystawy miało miejsce 25 stycznia. Jerzy Dolinkiewicz, pracownik Działu Naukowo Oświatowego muzeum, wprowadził uczniów w zagadnienia tradycji muzycznych w Katowicach. Mowa wiec była miedzy innymi o historii szkół muzycznych sięgającej dwudziestolecia międzywojennego, muzyce sakralnej, zespołach śpiewaczych i instrumentalnych czy orkiestrach górniczych. Zwiedzający ekspozycję będą mogli nie tylko zapoznać się z udostępnionymi przez muzeum materiałami dydaktyczno - informacyjnymi, ale również obejrzeć zbiór instrumentów muzycznych, będących własnością szkoły.

Zapraszamy do zwiedzania wystawy!

 

W piątek 22 grudnia br.  na 4 lekcji uczestniczyliśmy w jasełkach.

Dziękujemy młodym artystom z klasy 2a gimnazjum i ich opiekunom.

Życzymy spokojnych, zdrowych i rodzinnych świąt.

 

Uczniowie klasy pierwszej i trzeciej wybrali się na wycieczkę do Warszawy. Dwa listopadowe dni spędzone w stolicy wypełnione były zwiedzaniem, m.in. Muzeum Historii Żydów Polskich i Zamku Królewskiego. Uczestniczyliśmy również w warsztatach w Ministerstwie Sprawiedliwości Dzień z prawem. Wstrząsające wrażenie wywarło na nas Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL.

17  października uczniowie klasy drugiej i trzeciej wzięli udział w międzynarodowej konferencji naukowej otwierającej projekt AIR TRITIA. Wykłady dotyczące systemu zarządzania zanieczyszczeniem powietrza w funkcjonalnych obszarach miejskich odbyły się w Głównym Instytucie Górnictwa w Katowicach.

Po raz kolejny uczestniczyliśmy w spotkaniu w Uniwersytecie SWPS. Grupa uczniów zainteresowanych psychologią wzięła udział w wykładzie pt. „Profilaktyka zaburzeń nastroju w okresie dorastania”. Jak zawsze interesująco, inspirująco, fachowo!

 

 

Dzień Edukacji Narodowej

 

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej, święta wszystkich nauczycieli i pracowników oświaty odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia.Zostały rozdane dyplomy dla nauczycieli w różnych kategoriach, były podziękowania życzenia oraz program artystyczny.

 

Erasmus+

 

W dniach od 25-29 września 2017 roku uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami p. E. Woś i p. M. Korczykiem przebywali w Koszycach na Słowacji w ramach międzynarodowego projektu Erasmus+ p.t. "BESTeachers, BESTudents". W czasie wymiany redagowali gazetkę w języku angielskim wraz z kolegami z Turcji, Bułgarii, Rumunii, Hiszpanii, Słowacji zwiedzali piękne miasto Koszyce, Vinnicky oraz kibicowali na meczu hokeja na lodzie.

 

 

Uczniowie IX LO w dniach 13 -14 września 2017 roku włączyli się w akcję SPRZĄTANIA ŚWIATA.

 

 

 

Uroczyste rozpoczęcie Roku Szkolnego 2017/2018 w ZSO nr 3

 

 

 

Uroczyste Zakończenie Roku Szkolnego 2016/2017 w ZSO nr 3

 

 

Raport z Dnia Matematycznego i Angielskiego

 

    W dniu 6.06. 2017 w naszej szkole odbyły się dwie ciekawe imprezy: matematyczna i angielska w ramach programu „Erasmus+”. „Maths Camp” czyli obóz matematyczny zorganizowany przez nauczycieli matematyki składał się z gier matematycznych, również  w języku angielskim! Jedną z gier była „Scotland Yard” – wszyscy musieli myśleć logicznie i to w języku angielskim! Uczestniczyło w niej wiele klas z liceum i gimnazjum. Natomiast na „English Camp” przeważały gry językowe/komunikacyjne, m.in. Concentration, Taboo.

 

 

Pożegnanie klasy III

 

    28 kwietnia pożegnaliśmy koleżanki i kolegów z klasy trzeciej. Były uśmiechy, nagrody za osiągnięcia, a na koniec serdeczne życzenia. Jeszcze raz powodzenia na maturze i na nowej (całkiem już samodzielnej) drodze życia! Uroczystość przygotowali uczniowie klasy II a.

 

 

Akademia

 

    28 kwietnia mieliśmy okazję uczcić wielkie majowe rocznice i święta Święta Narodowego Trzeciego Maja, Święta Pracy, rocznicy Powstań Śląskich oraz przystąpienia Polski do Unii Europejskiej.

 

 

Dzień Ziemi

 

    Z okazji Dnia Ziemi  uczniowie klasy pierwszej posadzili pamiątkowe drzewko. Uczestniczyliśmy też w konkursie ekologicznym.

 

 

Erasmus+

 

    W dn.03-07.04.2017 uczniowie z ZSO3- Gimnazjum i Liceum uczestniczyli w wymianie uczniów w ramach programu Erasmus+ w Rumunii. Szkoła Mircea Eliade Theoretical High School w  Întorsura Buzăului zorganizowała dla naszych uczniów pobyt u rodzin oraz wiele ciekawych zajęć i wycieczek. W spotkaniu uczestniczyło 45 uczniów i 15 nauczycieli (opiekunowie z Polski- p. E. Woś i p. Z. Grzybek)  z Turcji, Bułgarii, Polski, Hiszpanii, Rumunii i Słowacji. Zwiedziliśmy skansen w  obrębie Covasna, pierwszą szkołę w Rumunii w Brasovie, zamek Drakuli oraz  wiele pięknych terenów leśnych, min. wodospady. Młodzież uczestniczyła w zajęciach na terenie szkoły: prezentacja zwyczajów wielkanocnych, malowanie jaj, warsztaty chemiczne oraz nagrywanie krótkich filmików na temat: „Biedni i bogaci”.

 

 

Tydzień Zdrowia

 

    7 kwietnia podsumowaliśmy szkolny Tydzień Zdrowia. Można było poczęstować się przygotowanymi własnoręcznie zdrowymi pysznościami, wziąć udział w wykładzie na  temat zdrowego żywienia i zajęciach praktycznych dotyczących pierwszej pomocy przedmedycznej. Było ciekawie i wesoło.

 

MISTRZ ORTOGRAFII 2017

 

    27 marca 2017 roku o godz. 10:00 w naszej szkole rozpoczął się VII Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny „MISTRZ ORTOGRAFII 2017” dla uczniów klas trzecich szkół gimnazjalnych z Katowic. Celem konkursu jest rozwijanie wśród młodzieży zainteresowania językiem polskim i uwrażliwienie jej na problemy kultury języka. Patronat nad konkursem objął Prezydent Miasta Katowice Marcin Krupa.

    Konkurs polegał na napisaniu dyktanda o podwyższonym stopniu trudności ortograficznej. Jego autorką jest dr Danuta Krzyżyk z Zakładu Dydaktyki Języka Polskiego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Podczas oczekiwania na wyniki zawodnicy wraz ze swymi opiekunami mieli przyjemność wysłuchać wykładu prof. Danuty Krzyżyk pt. Epominy – Na Bermudy w bermudach, w tweedowej marynarce nad Tweed.

Spośród uczestników jury wyłoniło trzech laureatów.

    Tytuł Mistrza Ortografii 2017 otrzymał Kamil Gwóźdź z Gimnazjum nr 23 im. Ratowników Górskich, II miejsce zajęła Julia Łukaszewska z Gimnazjum nr 16 z Oddziałami Integracyjnymi im. Marii Konopnickiej, a III Monika Suszek z Gimnazjum nr 8 im. Królowej Jadwigi (w ZSO nr 3). Wszyscy zawodnicy otrzymali dyplomy, a laureaci także nagrody rzeczowe. Za rok odbędzie się kolejna edycja dyktanda dla gimnazjalistów, na którą serdecznie zapraszamy obecnych uczniów klas drugich gimnazjum.

Alina Zarzycka

 

 

Miejska Dżungla

 

    22 marca gościliśmy wyjątkowego człowieka- pana Łukasza Żelechowskiego, niewidomego podróżnika,  zdobywcę Kilimandżaro, Aconcagui, Elbrusu. Mieliśmy okazję poznać prawdziwego zwycięzcę i po raz kolejny przekonać się, że niepełnosprawność nie musi ograniczać marzeń, planów, poczucia wolności. To wspaniałe spotkanie zorganizowano w ramach realizacji projektu Miejska Dżungla.

 

 

II Turniej Debat Oksfordzkich

 

    7 marca drużyna w składzie Natalia Król, Krzysztof Hopa, Piotr Ostrowski, Gabriel Manthey zdobyła trzecie miejsce w finale katowickiego II Turnieju Debat Oksfordzkich. Temat debaty brzmiał: „Wolność słowa podstawą demokracji”. Opiekunem drużyny była prof. Martyna Biernat. Gratulujemy!

 

 

Pomagamy!

 

    Za oknem zima, a w sercach … Czas na podsumowanie działalności charytatywnej i wolontariatu! Nasza praca na rzecz potrzebujących została doceniona, ale najważniejszy jest to, co zyskaliśmy sami… Dochód z kiermaszu świątecznego przeznaczyliśmy na paczki dla niepełnosprawnych uczniów z zaprzyjaźnionej szkoły podstawowej. A przy okazji zorganizowaliśmy bal mikołajkowy! Wiele radości przyniósł nam udział w akcji Szlachetna Paczka. Nie zapomnimy Maratonu Pisania Listów z Amnesty International. Również zwierzęta mogą na nas liczyć. Nasi dla Fundacji S.O.S Dla Zwierząt w Chorzowie! Zapukaliśmy do drzwi Domu Aniołów Stróżów…

 

 

Erasmus+

 

    W dniach 9-13.01.2017r. do naszej szkoły przyjechało 13 uczniów i 7 nauczycieli z Rumunii, Hiszpanii, Bułgarii i Słowacji. Szkoła z Turcji nie pojawiła się w Katowicach z powodu problemów związanych z podróżą do Polski. W czasie spotkania szkół przeprowadzono kolejne zadanie projektowe - ankietę uliczną w języku angielskim dotyczącą wpływu studiowania w szkole wyższej na późniejsze życie zawodowe. Odbyły się także wycieczki do Auschwitz i Krakowa, wycieczka wraz z obiadem regionalnym w robotniczej dzielnicy Katowic- Nikiszowcu, wyjście do Muzeum Śląskiego, gry integracyjne, zajęcia plastyczne, gra w kręgle, nauka tańców. W ostatni dzień wizyty odbyła się ewaluacja. Zarówno uczniowie jak i nauczyciele z zagranicy byli bardzo zadowoleni z przebiegu wizyty. Młodzież wiele się nauczyła i wspaniale się bawiła. Również, rodziny polskie przyjmujące zagranicznych uczniów świetnie wypełniły swoje zadanie.


 

 

 

 

W ostatnim dniu nauki 2016r odbyły się w ZSO nr 3 jasełka.

Dziękujemy młodym artystom i ich opiekunom.

Dziękujemy Naszej Pani Woźnej która kończy pracę.

Życzymy spokojnych, zdrowych i rodzinnych świąt.

 

 

Erasmus+

 

21 listopada w Turcji rozpoczęło się pierwsze nauczycielskie spotkanie w ramach projektu Erasmus+ BESTeachers, BESTudents. Wzięły w nim udział trzy nauczycielki z naszej szkoły - panie: Ewa Woś, Krystyna Cabała oraz Anna Bartoszewicz-Pietrasik. W czasie spotkania prezentowane były uczestniczące w projekcie placówki oraz państwa. Dyskutowano także o problemach współczesnej młodzieży, programach i stylach nauczania. Kolejne spotkanie odbędzie się 9 - 13 stycznia 2017 roku. Gospodarzem będzie Polska. Młodzież z naszej szkoły przyjmie do swoich domów uczniów z Hiszpanii, Turcji, Bułgarii, Rumunii oraz Słowacji.

 

 

 

W czwartek 10 listopada 2016r w ZSO nr 3 odbyła się Uroczysta Akademia

z okazji Święta Odzyskania Niepodległości

 

 

 

14 października 2016r - Dzień Komisji Edukacji Narodowej

 

 

Uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2016/2017 w ZSO nr 3

 

24 czerwca 2016r zakończenie roku szkolnego w ZSO nr 3. Krzysztof z 1a wytypowany do stypendium Prezesa Rady Ministrów.

W dniu 18 maja odbyła się Międzyszkolna Olimpiada Integracyjna. Celem imprezy było popularyzowanie aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia wśród dzieci i młodzieży o różnej sprawności fizycznej oraz integracja uczniów niepełnosprawnych z uczniami w pełni sprawnymi. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom, gościom oraz Spółdzielni Mieszkaniowej „Piast” za udzielone wsparcie finansowe.

29 kwiecień 2016r - Pożegnanie Maturzystów oraz wręczenie świadectw ukończenia szkoły i nagród wyróżniającym się absolwentom.

 

 

W dniu 28.04.2016r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia szkolna z okazji uchwalenia Konstytucji 3-go Maja i Powstań Śląskich.

 

5 kwietnia 2016r roku odbył się w naszej szkole VI Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny Mistrz Ortografii dla uczniów szkół gimnazjalnych z Katowic. Podczas oczekiwania na wyniki zawodnicy wraz ze swymi opiekunami mieli możliwość wysłuchania wykładu doc. dr. hab. Danuty Krzyżyk z Zakładu Dydaktyki Języka Polskiego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.   Alina Zarzycka

 

 

Wszystko co dobre, szybko się kończy...  Dzień Maturzysty i Studniówka 2016 przeszła do historii

 

 

W ostatnim dniu nauki 2015r odbyły się w ZSO nr 3 jasełka.

Dziękujemy młodym artystom i ich opiekunom.

Życzymy spokojnych, zdrowych i rodzinnych świąt.

 

 

W Katowicach nasi uczniowie maszerowali przeciw dopalaczom

więcej informacji na "naszemiasto.katowice"

 

 

11 Listopada 2015r

Akademia z okazji Święta Odzyskania Niepodległości

 

 

 

 

W dniu 14 października 2015r. o godzinie 9.00

zapraszamy wszystkich na uroczystą akademię z okazji

Dnia Edukacji Narodowej.

 

Po akademii od godz. 10.00 - 11.00 na sali gimnastycznej odbędą się OTRZĘSINY klas I .

W tym samym czasie czyli od godz.10.00 - 11.00  w auli przeprowadzona będzie DEBATA na temat "Imigranci są wśród nas.

Czy możliwe jest stworzenie społeczeństwa wielokulturowego opartego na dialogu, interakcjach i szacunku".

W tym dniu szkoła zapewnia opiekę uczniom.

 

 

 

"Olimpijskie Pożegnanie Lata" w Katowicach

 

19 września 2015 r., sobota, godz. 11:00-17:00. Tę datę należy zapamiętać bezwzględnie. Tego dnia przed katowickim "Spodkiem" oraz w Międzynarodowym Centrum Kongresowym, Polski Komitet Olimpijski przy współpracy z Miastem Katowice zorganizuje "Olimpijskie Pożegnanie Lata" - wyjątkowe i jedyne w swoim rodzaju więcej...

 

 

 

 

 

Uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2015/2016 w ZSO nr 3

 

1 wrzesień 2015r godz. 900

 

  

 

 

Spotkanie dla rodziców 10 wrzesień br godz. 1700

 

 

 

 

26.06.2015r. o godz. 9.00 odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego.

Wszystkim uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły życzymy udanych wakacji, przyjemnego wypoczynku,

wspaniałej pogody i wielu, wielu pozytywnych wrażeń.

 

 

 

30 maja 2015r Festyn: "Jak dobrze mieć sąsiada" — w ZSO nr3 w Katowicach.

 

 

W dniu 29.04.2015r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia szkolna z okazji rocznic majowych świąt dotyczących wstąpienia Polski do Unii Europejskiej, Święta Pracy, uchwalenia Konstytucji 3-go Maja, bitwy pod Monte Cassino, Dnia Zwycięstwa i Powstań Śląskich.

 

 

 

24 kwiecień 2015r - Pożegnanie Maturzystów oraz wręczenie świadectw ukończenia szkoły i nagród wyróżniającym się absolwentom.

 

 

"W dniach 23-30.01.2015 grupa uczniów Liceum i Gimnazjum pod opieka Pani prof. Ewy Woś wyjechała do Barcelony w ramach corocznej wymiany uczniowskiej. Zwiedziliśmy wspaniale miejsca oraz poznaliśmy ciekawych ludzi. W chwili obecnej przygotowujemy się do rewizyty uczniów z Hiszpanii, którzy zaszczycą progi naszego ZSO nr 3 w dn. 13-20 maja br.

 


 

Szanowni Rodzice!

 

Zwracamy się do Państwa z uprzejmą prośbą o wsparcie naszej szkoły w organizacji festynu środowiskowego przygotowywanego pod hasłem: Jak dobrze mieć sąsiada.

Celem imprezy jest promocja placówek oświatowo – wychowawczych sąsiadujących ze sobą na Osiedlu Tysiąclecia, podkreślenie roli, jaką pełnią one w środowisku lokalnym, zintegrowanie społeczności uczniowskich oraz szerzenie idei integracji z osobami niepełnosprawnymi. Obchody odbędą się 30 maja 2015r. na terenie ZSO nr 3. Wszystkie pozyskane dzięki Państwa pomocy środki zostaną wykorzystane na potrzeby festynu. Każda inicjatywa wspomagająca ten cel będzie dla nas znaczącym ułatwieniem organizacyjnym.

W zamian za pomoc, a także wsparcie finansowe pragniemy zaoferować:

Certyfikat z podziękowaniem.

Wpis na naszą strony internetowe placówek.

Podziękowanie wygłoszone podczas imprezy.

Z wyrazami szacunku

Organizatorzy

Nasze dane kontaktowe:

Tel. 32 254 67 30

Nr rachunku: Rada Rodziców ZSO nr 3 w Katowicach

93 1320 1465 2871 4879 2000 0001 z dopiskiem FESTYN


3 marca 2015 roku odbył się w naszej szkole V Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny Mistrz Ortografii 2015 dla uczniów szkół gimnazjalnych z Katowic pod Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Marcina Krupy. Podczas oczekiwania na wyniki zawodnicy wraz ze swymi opiekunami mieli przyjemność wysłuchać wykładu doc. dr. hab. Danuty Krzyżyk z Zakładu Dydaktyki Języka Polskiego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Za rok odbędzie się kolejna edycja dyktanda, na którą serdecznie zapraszamy obecnych uczniów klas pierwszych i drugich gimnazjum.    Alina Zarzycka


FUSION POLSKA CHÓR INNEGO RODZAJU gościł wczoraj u nas w szkoleBal Karnawałowy w SP NR 66   Dziękujemy za wspaniałą zabawę.

 


Wszystko co dobre, szybko się kończy...   Studniówka 2015 przeszła do historii

 


8 stycznia mieliśmy zaszczyt brać udział w uroczystościach związanych z 48.rocznicą śmierci Zbyszka Cybulskiego.

By uczcić pamięć tego wybitnego aktora zaproszona młodzież miała możliwość wysłuchania wykładu pana Henryka Wańka oraz obejrzenia filmu pt. „Katowice Zbyszka Cybulskiego”. Dalsza część uroczystości odbyła się na cmentarzu przy ul. H. Sienkiewicza gdzie przedstawiciele naszej szkoły Mateusz Sajdak i Karol Antosiak złożyli kwiaty i zapalili znicz na grobie artysty.


Barcelona

Już od wielu lat organizujemy wymiany międzyszkolne uczniów naszej szkoły do Barcelony. Nasi uczniowie wyjeżdżają na tydzień do swoich hiszpańskich kolegów i przebywają w ich domach. Otrzymują tam całodzienne wyżywienie i opiekę ich rodziców. Następnie, to samo odbywa się w Polsce. My gościmy uczniów z Barcelony w naszych domach przez tydzień i zapewniamy im opiekę oraz utrzymanie. Taka międzynarodowa wymiana uczniów to wspaniałe przeżycie dla młodzieży, które ma duże walory wychowawcze. Ponadto, zwiedzamy piękne zabytki Barcelony, tj. Sagrada Familia, Barrio Gotico, Parc Guell, Stadion piłkarski Camp Nou, Muzeum Picassa, La Rambla, port oraz wiele innych miejsc.

Koszty wyjazdu:  bilet samolotowy: około 500 zł oraz około 40-45 Euro na wejścia do muzeów, przejazdy metrem, itp. Planujemy nasz wyjazd do Barcelony na 12-19.01.2015. W w tym czasie w Barcelonie jest około 15-17 stopni Celsjusza oraz mniej turystów. Hiszpańscy uczniowie przyjechaliby na rewizytę po egzaminach maturalnych w maju 2015.

Serdecznie zapraszam

Ewa Woś (nauczyciel j. angielskiego)


Był barszcz, ciasta, sznita z tustym i ogórki kiszone! III Kiermasz Świąteczny przechodzi do przeszłości. Po raz kolejny udowodniliście, że przez świetną zabawę potraficie pomagać! Zebraliśmy aż 395 zł Mikołaj w tym roku będzie bogaty! Dziękujemy

 


Tak bawiliśmy się z dzieciakami z SP nr 66 Mikołajowi i Elfowi należą się szczególne podziękowania za uśmiech wywołany na naszych twarzach Aż strach pomyśleć co będzie za rok! Wszystkim dziękuję za zaangażowanie A.Bartoszewicz-Pietrasik
 

 


Akademia z okazji 11 Listopada
 


 

Sportowo-Rekreacyjny Rajd Dzieci i Młodzieży Województwa Śląskiego

W dniu 24.10.2014r. grupa uczniów naszego liceum wraz z opiekunem panią Ewą Woś uczestniczyła już po  raz trzeci w Sportowo-Rekreacyjnym Rajdzie Dzieci i Młodzieży Województwa Śląskiego. Zbiórka była dość wcześnie, bo już o 6.30 rano. Do Korbielowa dojechaliśmy około 9.30 i stamtąd ruszyliśmy na Halę Miziową. Warunki na trasie były dość trudne, gdyż było dużo błota, kamieni, w wyższych partiach śnieg (!) a ponadto mgła. Niemniej, bawiliśmy się świetnie, poznaliśmy wielu nowych ludzi, uczestniczyliśmy w konkursach (Paweł Muszolik zdobył II miejsce w Konkursie Wiedzy o Beskidach☺). Celem imprezy była integracja dzieci i młodzieży Województwa Śląskiego, oraz aktywne uczestnictwo osób niepełnosprawnych w rajdzie górskim. Rajd miał również na celu propagowanie kultury, historii oraz walorów turystyczno-krajoznawczych Beskidu Żywieckiego.

 

 


 

14 października - Dzień Komisji Edukacji Narodowej

 

   


 

Dzień integracji czyli gry i zabawy z udziałem klasy II dla I

 


 

Wyniki IV edycji stypendiów ,,PRYMUS"

Zarządzenie Prezydenta Miasta Katowice Nr 2267/2014 z dnia 3 września 2014 roku wraz z listą stypendystów. W roku szkolnym 2014/2015 odbywa się IV edycja wypłaty stypendiów dla dzieci i młodzieży w ramach Miejskiego Programu Stypendialnego dla Uczniów Szczególnie Uzdolnionych ,,PRYMUS".O stypendium ubiegało się 190 uczniów zamieszkałych na terenie miasta Katowice. Na podstawie Zarządzenia Prezydenta Miasta Katowice nr 2267/2014 z dnia 3 września 2014r. stypendium zostało przyznane 149 uczniom, którzy spełnili wszystkie przewidziane kryteria. Przyznano stypendia w kwocie 270 zł miesięcznie na okres 10 miesięcy tj. od września 2014r. do czerwca 2015 r. Stypendium wypłacane będzie co miesiąc w terminie do 20-go dnia każdego miesiąca za wyjątkiem absolwentów, którzy wypłatę za okres 10 miesięcy otrzymają jednorazowo w kwocie 2 700 zł we wrześniu br.Stypendia zostaną wypłacone na konto bankowe stypendysty lub rodzica/opiekuna prawnego wskazane we wniosku.Prymusom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !


 

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015

 

 


Długo oczekiwane zakończenie roku szkolnego wreszcie nadeszło. Tomasz Zoń wytypowany do stypendium Prezesa Rady Ministrów.

 

 

 


Dzień Sportu, uczniowie ZSO 3 obchodzą  Spodku !

 


Happening  z okazji 25 rocznicy częściowo wolnych wyborów do Sejmu oraz w pełni wolnych do odrodzonego Senatu! My świętowaliśmy tak!, pod kierownictwem nauczyciela historii Miłosza Korczyka

 


10 maja 2014 w naszej szkole odbył się wspaniały festyn, no który zaprosiliśmy znakomitych gości – Przyjaciół Szkoły, wśród nich sponsorów i fundatorów nagród, uczniów okolicznych szkół podstawowych oraz katowickich gimnazjów, a także mieszkańców osiedla. Pogoda nam sprzyjała – cały czas świeciło słońce, toteż nastroje były znakomite. Świetnie bawiły się, a przede wszystkim festynową publiczność, nasze estradowe gwiazdy, profesjonalnie prezentowane przez Panią Ninę Nocoń.  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii!

 

 

lista wylosowanych i nieodebranych jeszcze nagród

 


Teledysk HAPPY w wykonaniu uczniów i nauczycieli ZSO nr 3

 

 


 

Dzisiaj na 4 lekcji uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących uczestniczyli w Akademii z okazji Święta Konstytucji Trzeciego Maja

 


Pożegnanie absolwentów 25 kwietnia  po raz ostatni spotkaliśmy się z  absolwentami naszego liceum. Były piękne, uroczyste słowa i wspaniałe kwiaty. Były uśmiechy i wzruszające chwile! Uczniów klas trzecich pożegnała pani Dyrektor. Wyróżniający się uczniowie otrzymali gratulacje i nagrody. Pani Dyrektor podziękowała również rodzicom aktywnie uczestniczącym w życiu szkoły i pracującym na jej rzecz. W imieniu absolwentów wystąpiła uczennica klasy 3a,  Monika Zyguła. Przewodnicząca Rady Młodzieżowej przekazała obowiązki nowo wybranemu zarządowi.  Uroczystość pożegnalna została przygotowana przez uczniów klasy 2b. Powodzenia na maturze!

 

 


28 kwietnia odbył się plener malarski w chorzowskim skansenie. Wraz z uczniami Zespołu Szkół Plastycznych w Katowicach szkicowaliśmy zabytki architektury sakralnej. Mimo niesprzyjającej pogody (chwilami rzęsisty deszcz skrapiał nasze prace) powstało kilka pięknych rysunków.

 


 

Znowu oswajaliśmy miejską dżunglę! 3 kwietnia gościliśmy wielu ciekawych ludzi, którzy przybliżyli nam problemy osób niepełnosprawnych uprawiających sport. Byli to zawodnicy trenujący  w Wojewódzkim Stowarzyszeniu Sportu i Rehabilitacji Niepełnosprawnych START w Katowicach z prezesem panem Piotrem Szymalą, panem Maciejem Krężlem, reprezentantem Polski na Igrzyskach Paraolimpijskich w Soczi oraz zawodnikami K. Ćwiklińskim, D. Ściganym, M. Lisowskim, Ł. Eitnerem. O działaniach na rzecz osób niepełnosprawnych oraz ich funkcjonowaniu w codzienności  opowiadali także pani Joanna Mikulska ze Stowarzyszenia Aktywne Życie i pan Marcin Batko z Centrum Integracja w Katowicach.

 


 

27 marca 2014r Dniem Debaty Oksfordzkiej w ZSO nr 3 w ramach projektu Miejska Dżungla

 

 


 

26 marca obchodziliśmy w Naszej Szkole Dzień Języków Obcych. Uczniowie klas pierwszych i drugich brali udział w kilku konkursach. Klasa IIb wygrała konkurs wiedzy o krajach anglo-, niemieckojęzycznych i Hiszpanii, uczennice klasy IIa okazały się znawczyniami muzyki, zwyciężając w konkursie "Jaka to melodia?". Reprezentanci wszystkich klas doskonale poradzili sobie z rozpoznawaniem języków, nawet najbardziej egzotycznych. A dziewczęta z IIa zachwyciły zgromadzoną publiczność śpiewem i tańcem w rytm hiszpańskiej muzyki.

 


14 marca na całym świecie obchodzony jest Dzień Liczby Pi. W naszej szkole również nie obyło się bez świętowania. Młodzież klas pierwszych i drugich liceum oraz trzecich gimnazjum stanęła w szranki, by zmierzyć się w różnych konkursach związanych z liczbą Pi.Dzięki wygranym w trzech spośród wszystkich konkursów klasa 3c gimnazjum zapewniła sobie zwycięstwo w całym turnieju Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim uczniom oraz nauczycielom, którzy zaangażowali się w przygotowanie Święta Liczby Pi. Mamy nadzieję, że impreza ta wpisze się na stałe do kalendarza imprez Zespołu Szkół nr 3.


 

Z wielką radością informujemy, że uczeń klasy IIa naszego liceum Marcin Mastej został wyróżniony w Międzynarodowym Festiwalu Modeli Redukcyjnych, zorganizowanym w dniach 15-15 marca br. w Bytomiu. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 


 

W piątek 14 marca odwiedził nas Nghia Phan Minh - student administracji z Hanoi.Przesympatyczny Nghia w fascynujący sposób opowiadał o kulturze i historii Wietnamu, przedstawił najpopularniejsze destynacje turystyczne tego kraju i zaprezentował oryginalną, wietnamską muzykę.

 


Mistrz Świata, Marcin Prus, 28 lutego w naszej szkole

Marcin Prus, siatkarz, wielokrotny reprezentant Polski, obecnie radiowiec - byłnaszym gościem. Opowiedział o blaskach i cieniach życia sportowca oraz ciężkiej drodze do światowego sukcesu. Znalazło się także miejsce na ciekawostki z dzieciństwa i odpowiedzi na pytania uczniów

 


24 lutego odbył się IV Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny Szkół Gimnazjalnych Katowic organizowany przez Panią Alinę Zarzycką.

 

 


http://youtu.be/ZppbyMPPT1s

 

Dodatek do filmu studniówkowego, przygotowany przez młodzież IX LO im.H.Sienkiewicza w Katowicach. Film prezentuje uczniów w trakcie przyspieszonego kursu maturalnego. Uczniowie, którzy zapisali się na kurs, zostali poddani intensywnej terapii wpajania wiedzy.


 

Konkurs ortograficzny dla uczniów klas trzecich gimnazjum
 

pod patronatem honorowym
 

Prezydenta Miasta Katowice
Piotra Uszoka


MISTRZ ORTOGRAFII 2014

 

 

 


Już niebawem bo 16 stycznia 2014 r o godz. 17.00

Wywiadówka po I semestrze dla rodziców uczniów z wszystkich klas

Przypominamy, że również Rodzice będą mogli obejrzeć szkolny koncert kolęd – 16 grudnia o 16.30,  przed spotkaniami z wychowawcami.

 


Dziękujemy młodym artystom i ich opiekunom z naszego gimnazjum za jasełka! Jak zwykle perfekcyjnie, uroczyście, wspaniale!

 


 

Świąteczne kolędowanie w Szkole Podstawowej nr 66

Uczniowie naszej szkoły- liceum i gimnazjum- przygotowali świąteczną niespodziankę dla młodszych kolegów z SP 66. Było radośnie, świątecznie, wzruszająco...

 

 


 

KoLiber w szkole!

Uczniowie liceum uczestniczyli w wykładach przygotowanych przez katowicki oddział ogólnopolskiego Stowarzyszenia KoLiber. Celem spotkania, które odbyło się 17 i 19 grudnia, było kształtowanie i rozwijanie społecznych i ekonomicznych zainteresowań młodzieży. Dziękujemy młodym wykładowcom za ciekawe treści przedstawione w interesującej formie!


Kiermasz świąteczny 6 grudnia

Uczniowie wszystkich klas ZSO przygotowali ozdoby świąteczne, kartki i słodkości. Zebrane pieniądze przeznaczone będą na rzecz potrzebujących dzieci z Osiedla Tysiąclecia. Dziękujemy za zaangażowanie! Dzięki Wam dzieciaki z SP nr 66 będą miały wielkieeee paczki świąteczne.

 

     


Młodzi Ambasadorzy

2 grudnia odbyły się w Naszej Szkole warsztaty realizowane w ramach projektu promującego wybory do Parlamentu Europejskiego pt. " Młodzi ambasadorzy Wyborów do Parlamentu Europejskiego 2014. Warsztaty prowadzone były przez panią Karolinę Klepadło z Punktu Informacji Europejskiej Europe Direct w Katowicach.

 

         

 

II Kiermasz Świąteczny przechodzi do przeszłości Dziękujemy za zaangażowanie!


Zapraszamy Rodziców na prelekcję pt. "Używki i nastolatki" prowadzoną przez specjalistów ze Śląskiego Centrum Profilaktyki i Psychoterapii w Katowicach. Prelekcja odbędzie się 21.11.2013 r. o godz. 16.30 w s. 38 (przed konsultacjami).

Agnieszka Donat


Mistrz Ortografii IX LO

Z wielką przyjemnością informuję całą społeczność naszej Szkoły, że w tegorocznym Ogólnoszkolnym Konkursie Ortograficznym, który odbył się 13. listopada br., zwyciężył Jonasz Tarasiuk z klasy I A, zdobywając tym samym tytuł Mistrz Ortografii IX LO. Gratulacje!

Alina Zarzycka


W piątek 8 listopada w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Odzyskania Niepodległości, w której udział wzięli dyrekcja, wychowawcy i wszyscy uczniowie szkoły. W nastrój święta narodowego wprowadzały nas patriotyczne  motywy:  scenografia, flagi w narodowych barwach, biało-czerwone kotyliony u prowadzących akademię.

 


The human body exhibition w Krakowie
W środę 30 października grupa uczniów naszego liceum obejrzała wystawę The human body exhibition.
Jest to ekspozycja przedstawiająca budowę i funkcjonowanie ciała człowieka. Wystawa, choć powszechnie uważana za kontrowersyjną, wzbogaciła wiedzę zwiedzających, skłoniła do refleksji i dyskusji.


„Góry bez barier” - II Sportowo-Rekreacyjny Rajd Górski Młodzieży Województwa Śląskiego
25.X.2013 reprezentacja naszych uczniów pod opieką Pani Dyrektor M.Cibis wzięła udział wśród innych 300 uczniów w drugim Sportowo-Rekreacyjnym Rajdzie Górskim Młodzieży Województwa Śląskiego organizowanym przez Gimnazjum nr 23 z Oddziałami Integracyjnymi w Katowicach. Trasa wiodła z Bystrej koło przez Przełęcz Kołowrót, Szyndzielnię na Klimczok, a następnie Przełęcz Karkoszczonkę do Szczyrku. Dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych przewidziano najdłuższą i najtrudniejszą trasę. Chociaż momentami nie było łatwo, wszyscy daliśmy radę i szczęśliwie dotarliśmy na wyznaczone miejsce. Tym z nas, którzy na co dzień mają kłopoty z poruszaniem się, zapewniono transport do schroniska. Uczestnicy rajdu mieli okazję wziąć udział w różnych konkursach: wiedzy o Beskidach (Kamil Morys z kl.3a), plastycznym (Magda Mildner z kl.3a), zręcznościowym (Artur Poloczek z kl.3b oraz Magda Mildner i Małgosia Bula z 3a). W tym roku udało nam się zdobyć dwa drugie miejsca w kategorii szkół ponadgimnazjalnych: w konkursie plastycznym - Magda Mildner oraz we wspinaczce na ściankę - Artur Poloczek. Oprócz nagród dla zwycięzców były także honorowe dyplomy dla uczestników i mnóstwo zabawy podczas wszystkich konkurencji.

 


W czwartek 24 X 2013 roku w ramach Dni Śląskich przeprowadzono w naszej szkole niezwykle ciekawą debatę, której teza brzmiała „Aktywny obywatel Katowic ma wpływ na zmiany w swoim otoczeniu”. Zaproszono na nią przedstawicieli kilkunastu okolicznych szkół podstawowych i gimnazjów. Gościem honorowym była Radna Miasta Katowice, Pani Elżbieta Zacher. Debata była też częścią Europejskiego Tygodnia Demokracji Lokalnej, który jest inicjatywą Rady Europy, wspieraną przez miasto Katowice, od kilku lat biorące udział w jego obchodach.


Trwa V Śląski Turniej Debat Oksfordzkich

Zespoły uczniów biorące udział w turnieju rywalizują ze sobą w bezpośrednich pojedynkach. Zwycięzca kwalifikuje się do następnego etapu, pokonany odpada z rywalizacji. Tezy wszystkich debat w Turnieju dotyczą problemów, którymi żyją mieszkańcy Śląska. Lux ex Silesia - Śląsk to kulturalna i naukowa prowincja - tak brzmi teza I etapu V Śląskiego Turnieju Debat Oksfordzkich.

We wtorek 15 X 2013 r. odbyła się pierwsza debata w tej edycji Turnieju. Wzięła w niej udział, przygotowana przez p. prof. Martynę Biernat, drużyna uczniów naszej szkoły w składzie:  Julia Lichoń, Agata Tuszyńska, Bartłomiej Osswald, która zmierzyła się z reprezentacją II LO im. J. Matejki z Siemianowic Śl. Debata odbyła się na neutralnym gruncie ZSO nr 14 w Zabrzu.  Zdaniem zarówno publiczności, jak i ekspertów, lepiej zaprezentowali się uczniowie z Siemianowic, występujący jako opozycja.

Natomiast w czwartek 17 X 2013 r. gościliśmy w naszej szkole uczestników trzeciej debaty:

I LO im. L. Kruczkowskiego z Tych vs. IV LO im. M. Reja z Zabrza. Zwyciężył zespół tyszan, który przekonał publiczność i ekspertów, że Śląsk to kulturalna i naukowa prowincja. Nie wiemy, kto wygra tegoroczny turniej. My myślimy o przyszłorocznych zawodach. Już dzisiaj zaczynamy przygotowania. Pierwszy krok w tym kierunku to szkolna debata, która odbyła się 24 X 2013 r. w ramach Dni Śląska.


WYCIECZKA DO MIEJSCA PAMIĘCI I MUZEUM AUSCHWITZ- BIRKENAU - 26 IX 2013
W pochmurny czwartkowy poranek grupa uczniów naszej szkoły zebrała się, by wspólnie przeżyć spotkanie z tragedią drugiej wojny światowej. Uczestnicy wycieczki do Miejsca Pamięci i Muzeum Auschwitz- Birkenau pod opieką pań Alicji Król- Topór i Anny Bartoszewicz- Pietrasik obejrzeli miejsce, którego dzieje położyły się cieniem na losach świata.
Pamiętamy!


„GWIAZDY W SZKOLE” - 19 IX 2013
Byłby to dzień jakich wiele, ale …nagle w szkole zjawiła się prawdziwa gwiazda! Prosto z Eska TV zawitał do nas Kris, by przeprowadzić wywiad z przyszłymi gwiazdami mediów - Pauliną i Karoliną z 3a. Dziennikarz i celebryta, jak gdyby nigdy nic, trochę od niechcenia, zawrócił w głowach swoim gimnazjalnym wielbicielkom, które nader żywiołowo zareagowały na jego przybycie, po czym pożegnał się i zniknął...
Czekamy na następne spotkanie ? Dziewczyny na pewno....


W minioną sobotę 14 września br. uczniowie klasy IIa uczestniczyli w Festynie Spółdzielni Mieszkaniowej „Piast”, współorganizując imprezę dla młodszych mieszkańców osiedla. Największym zainteresowaniem cieszyło się malowanie twarzy (Kamila, Agata czyniły cuda, zamieniając najmłodszych gości w bohaterów popularnych kreskówek) a także gry zręcznościowe i zabawy plastyczne.


WRZESIEŃ NA DZIEWIĄTKĘ!    ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2013/2014

Drugiego września 2013 roku o 10.00 rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Zebranych w sali gimnastycznej nauczycieli, uczniów i rodziców powitała pani dyrektor Małgorzata Cibis. Oprawę artystyczną uroczystości  przygotowali uczniowie klasy drugiej b. W wierszach i prelekcji   nawiązano do ważnych dat - rocznicy wybuchu drugiej wojny światowej i wydarzeń sierpniowych. Natomiast z wakacjami pomogły nam się rozstać muzykujące i tańczące uczennice  z drugiej a i trzeciej a.